Onlar gerçek doktor değiller..Peki ama Sevgi Doktorlarımız kimdir ? Gelin çocukların kalbini fetheden kahramanlarımızı tanıyalım…

Sevgi Doktorlarımız

Dr. Kaptan

2012 yılında yarattığı Dr.Kaptan karakteri ile yeniden doğduğunu ifade eden Sevgi Doktorumuz, aynı zamanda profesyonel oyuncu olarak çeşitli projelerde yer almaktadır. Kendisi mükemmel bir masal anlatıcısıdır. Heyecan ve macera dolu masallarının içine çeşitli parolalar gizler. Ziyaret ettiği hastane odasında dondurduğu zaman diliminden ancak çocuklar doğru parolayı söyleyebilirlerse şimdiki ana geri dönebiliyorlar.

Dr. Madam

2012 yılından beri bizimle olan Dr. Madam en süslü Sevgi Doktorumuz. Odadan odaya asil bir “Madam” edasıyla dans ederek girer ve çocuklarla birlikte müzik dolu bir maceraya atılır. Yumuşak sesiyle bebeklere ninni söyler, marakas çalarak odayı şenlendirir. Çocukların isimlerini dans ederek hastane odasının zeminine yazması odadaki çocuklara hiç unutmayacakları eğlenceli anlar yaşatır. Hala aktif olarak Devlet Tiyatrosunda oyunculuk yapan Dr.Madam, hastane odasındaki çocukları neşeli bir hayal dünyasına uçurur.

Dr. Maviş

Dr. Maviş 1999’dan bu yana hastane ziyaretlerinde elinden gitarını hiç bırakmaz. Kimisi hepimizce bilinen, kimisi kendi bestesi olan şarkılarıyla çocuklara büyülü bir yolculuk yaptırır. Hatta bir müzik şifası reçetesi var: “Bir ölçek mutluluk, bir ölçek kahkaha ve bir ölçek neşe!”. Sadece müzik ile değil sihir ile de çocukların iç dünyasına hayal gücü katar. Hele o gülmeme oyunu yok mu, Dr. Maviş’i bu oyunda gülmeyerek yenebilen büyük ya da küçük kimse yok. Zaten o koskocaman okyanus mavisi gözlerine bakıp da neşelenmemek imkânsız.

Dr. Meto

Kendisi bir müzikal mucittir! Do Re Mi Fa Sol Lö!!! Bas Balon gitar adını verdiği kendi icadı olan müzik aleti ve ağzında mızıkası, başında su topu bonesi ile hastane odalarını denizaltı dünyası hayalleri ile “o çok sevdiği çocuklar” için fersah fersah doldurur. 20 yıldır Sevgi Doktorumuz olan Dr. Meto, aktif olarak tiyatro öğretmeniliği görevini de sürdürüyor. Dr. Meto’muz akıcı konuşma tarzı ve sakin ses tonuyla neşenin yanı sıra etrafına huzur da dağıtır.

Dr. Pinky

1999’dan bu yana hastane odasına girdiği her an herkesi onun müthiş pozitif enerjisi kapsıyor, kocaman gülümsemesi yürekleri ısıtıyor. Omuzunda oturan arı arkadaşı onu büyük bir zevkle balon figürleri yaparken izliyor, şarkılarıyla çocukların yüzüne anında gülücük konduruyor. Hayat mottosu: “Hayaller en büyük gerçeklerdir”! Hastanede yatan çocuklara hayal kurmayı öğrettiği, gülümsettiği, şarkılar söylettiği, neşe kattığı için o kadar çok teşekkür mesajı alıyor ki…

Dr. Ponpon

2004 yılından bu yana eğlenceli illüzyonları ve dinlemeye doyulmayacak kadar güzel sesiyle hastanelerde yatan çocuklara gülümseme dağıtıyor. Tiyatro sanatı ile henüz lise yıllarında tanışmış, olan Dr.Ponpon, adını sadece saçına taktığı ponponlardan almadı elbette. Dr. Ponpon aynı zamanda çok iyi bir illüzyonist. Kırmızı ponpon bir anda kulağınızın arkasından çıkabilir! Hayat mottosu: “Her şey bir gülümseme ile başlar!”. Hastane odasına girdiği andan itibaren odanın içindeki havayı öylesine neşeli bir enerjiye dönüştürür ki insan neredeyse o hisse dokunabilir.

Dr. Şaşkın

“Her çocuk gülümsesin ve gülümsetsin” diyerek yola çıktı Dr. Şaşkın’ımız. Türkü, rap, pop; siz dileyin, o söylesin! Dr. Şaşkın hep doğru yerde doğru parçayı seçer, güzel sesiyle veya melodika çalarak çocuklar ve ailelerden büyük alkışlar alır. Ara sıra kuklasını da hastane odasına getirir ve onu bir Rock yıldızı yapar. Profesyonel tiyatro oyuncusu olarak Devlet tiyatrosunda otuzdan fazla projede yer almıştır, kimisi çocuk oyunu kimisi büyüklere hitap eden oyunlar.

Dr. Yoyo

Bazen renkli aşçı şapkasıyla çocuklara bir bilmece menüsü hazırlayarak, reçetelerine gülme soslu maniler yazan, bazen de kahkaha garantili matematik oyunları oynayan Dr. Yoyo 2004’ten beri bizimle. Profesyonel tiyatro ve dizi oyuncusu olan Dr. Yoyo, hastanede yatan çocukları düzenli olarak ziyaret ediyor, neşe ekip gülücük biçiyor, bir de çocuklar iyileştikçe çok mutlu oluyor, ne kadar cebi varsa kahkaha ile doldurup dağıtıyor.